راهکارهای ساده و طبیعی برای پیشگیری از ابتلا به کبد چرب

خوشبختانه در میان شیوه‌های طبیعی درمان در سراسر جهان، راهکارها و تکنیک‌هایی وجود دارد که از آنها برای پیشگیری از ابتلا به کبدچرب می توان استفاده کرد. برای پیشگیری باید به سراغ راهکارهایی رفت که یا در عدم جذب چربی در بدن موثر باشند یا چربی های موجود را از بین ببرند.

چای سبز: نوشیدن چای سبز یا استفاده از عصاره این گیاه دارویی در پیشگیری از ته نشین شدن و رسوب چربی‌ها در اطراف کبد موثر است.

گیاه دارویی خار مریم: این گیاه از آنجا که ترکیبی به نام سیلی‌مارین دارد، می‌تواند در کاهش میزان جذب چربی به ویژه چربی بد (LDL)، تری‌گلیسیرید و کاهش جذب کلسترول‌موثر باشد. در نتیجه در پیشگیری از ابتلا به کبد چرب تاثیر گذار است.

زنجبیل: افرادی که در طول هفته ۲ تا ۳ بار زنجبیل استفاده می‌کنند، می‌توانند از خواص درمانی آن در افزایش میزان متابولیسم و سوخت و ساز بدن و کاهش جذب چربی‌ها بهره‌مند شوند. نوشیدن دمنوش زنجبیل در کنترل بیماری‌های کبد به ویژه کبد چرب موثر است. نوشیدن این دمنوش می‌تواند به کاهش جذب چربی در اطراف کبد کمک کرده و مانع از ابتلای افراد مستعد به این بیماری شود.

سویا: جایگزین کردن سویا با گوشت قرمز در رژیم غذایی خانواده یکی از مهم‌ترین عواملی است که می‌تواند از رسوب چربی‌ها در بافت کبد جلوگیری کند، جایگزین کردن سویا و پروتئین گیاهی به جای پروتئین حیوانی به ویژه گوشت قرمز می‌تواند تاثیر زیادی در کاهش جذب چربی و تری‌گلیسیرید در بافت کبد داشته باشد.

آبلیمو: هرروز صبح یک لیوان آب مصرفی خود را با عصاره لیموترش مخلوط کنید و بنوشید این نوشدنی می تواند بهترین دارو برای پیشگیری از ابتلا به کبد چرب باشد. از آنجا که لیمو سرشار از ویتامین C است و به عنوان یک آنتی‌اکسیدان می‌تواند نقش موثری در هضم و جذب مواد مفید در بدن داشته باشد، قابلیت زیادی در پیشگیری و درمان کبد چرب دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>