(تصاویر) بعد از ۱۸ سال برف بیاد همین میشه دیگه!

هرچند که خشکسالی درایران، موجب شد تا اواخر زمستان، برف و باران زیادی نبارد، اما بارش های ابتدای اسفند در برخی مناطق ایران بی نظیر بود. از جمله در جهرم که بعد از ۱۸ سال برف باریده است. معمولا بارش نزولات آسمانی بدین شکل در مناطقی که درخت نخل می روید بسیار نادر است و همین امر بر زیبایی این رویداد می افزاید.

به گزارش ایسنا، همزمان با بسیاری از نقاط استان فارس، مردم در شهرستان جهرم در شرق این استان نیز‌ بعد از ۱۸ سال شاهد بارش این نعمت الهی در آخرین ماه زمستان بودند.بسیاری از جوانان و نوجوانان جهرمی که تاکنون شاهد بارش برف در شهر خود نبودند، شب گذشته را با خشنودی به صبح رساندند.به گزارش ایسنا، آخرین بارش سنگین برف در جهرم به سال ۵۱ باز می‌گردد، اگرچه سال ۷۵ نیز مردم در این شهرستان شاهد نزول این رحمت الهی بودند اما هیچ‌گاه یاد برف سنگین سال ۵۱ از ذهن جهرمی‌هایی که آن روزها بودند، پاک نشده است.

برپایه این گزارش ارتفاعات جهرم معمولاً در زمستان و با برودت هوا همواره پوشیده از برف می‌شود اما لذت بارش آن هم پس از ۱۸ سال برای اقشار مردم جهرم لذت دیگری دارد و شب گذشته از ابتدای بارش که حدود یک ساعت تداوم داشت، باعث تعجب و خوشحالی مردم شده بود.

حجم بارش برف در جهرم آنقدر بود که شادی برف‌بازی را برای جوانان و نوجوانان این شهرستان گرمسیری به‌ارمغان بیاورد و در خاطراتشان ثبت کند.

در ادامه نظر شما را به آخرین تصاویری که در این رابطه برای شما جمع آوری کرده ایم جلب می کنیم. برای مشاهده تصاویر بزرگتر لطفا روی هر عکس کلیک نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>